Emocjonalny (nie)ład w pracy – Trening interpersonalny – rozwojowy mikroświat – Anna Zdral
Emocjonalny (nie)ład w pracy – Wypalenie to nie koniec świata – Aleksandra Błaszczyk
Wypalenie zawodowe zbiera obecnie potężne żniwo. W wielu organizacjach obserwujemy, że pracowniczki i pracownicy „znikają” na długie zwolnienia, po których wracają do pracy lub decydują się na odejście. Szczególnie często zmieniają ją, jeśli powrót oznacza konieczność ponownego funkcjonowania w warunkach i pod obciążeniem, które doprowadziły ich do kryzysu psychologicznego.
Konflikt między produktywnością a dobrostanem to jedno z kluczowych zagadnień współczesnego rynku pracy. Coaching antywypaleniowy może pomóc w radzeniu sobie z objawami wypalenia, o ile nie osiągnęły one jeszcze najgłębszego stadium. Sięgnięcie po taką pomoc to forma dbania o siebie – zanim kryzys stanie się na tyle poważny, że wymaga pogłębionej interwencji.
W rozmowie moja gościni opowiada, na czym polega coachingowa praca z osobami doświadczającymi wypalenia w stopniu lekkim i średnim. Warto wsłuchać się w jej słowa i zastanowić, czy nasz własny stan emocjonalny nie wymaga wsparcia.
Zapraszam do wysłuchania rozmowy, Łada Drozda.
O audycji
Praca to dla większości z nas bardzo istotny i czasochłonny element życia. Z tego powodu przywiązujemy dużą wagę do jakości wszystkiego, co pracy i jej konsekwencji dotyczy. Doświadczamy też różnorodnych emocji podczas pracy, przed i po niej, każdego dnia. Dlatego warto mówić o tym, jaka jest jakość naszej pracy, przyglądać się w jaki sposób czynić ją lepszą, byśmy się w niej naprawdę dobrze czuli. Takim zagadnieniom będzie poświęcony nowy podcast, a zatytułowałam go Emocjonalny (nie)ład w pracy.
Nowe odcinki są publikowane na stronie House of Skills oraz w najpopularniejszych serwisach podcastowych w połowie każdego miesiąca.