fbpx

§ 1

Definicje

Organizator

 

Konsorcjum doradczo-szkoleniowe S.A. z siedzibą w Warszawie ul. Równoległa 4a, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307055, numer identyfikacji podatkowej (NIP): 526-25-05-471, kapitał zakładowy w pełni opłacony: 818.100,00 zł, e-mail office@houseofskills.pl

 

Kurs

 Kurs Organizowane przez Organizatora jednorazowe szkolenie tematyczne w formie stacjonarnej lub zdalnej.

 

Szkoła

Szkoła Organizowane przez Organizatora szkolenie w formie cyklu zajęć szkoleniowych (zjazdów) w formie stacjonarnej lub zdalnej.

 

Szkoła Coachingu

 Szkoła Coachingu Szkoła, której akredytowany przez ACSTH program przygotowuje Uczestnika do samodzielnej pracy w roli coacha.

 

Szkolenie

 Szkolenie Użyte w Regulaminie wspólne określenie dla Kursu i Szkoły, oferowanych przez Organizatora na stronie internetowej https://houseofskills.pl/

 

Usługobiorca

Usługobiorca Osoba fizyczna, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która złożyła Kartę rezerwacji dla wskazanej przez siebie osoby lub osób wraz ze wskazaniem terminu Szkolenia oraz dokonała opłaty za Szkolenie. Usługobiorca może być jednocześnie Uczestnikiem.

 

Uczestnik

 Uczestnik Osoba fizyczna zgłoszona przez Usługobiorcę do udziału w Szkoleniu.

 

Platforma

 Platforma internetowa umożliwiająca Usługobiorcom zakup Szkoleń przez Internet, dostępna na stronie internetowej https://houseofskills.pl/ i jej subdomenach.

 

Serwis

 Serwis Administrowana przez Organizatora platforma internetowa dostępna pod adresem internetowym https://coaching.pl, w tym jej subdomenach w ramach której Organizator udostępnia materiały edukacyjne dla Uczestników Szkoły Coachingu.

 

Karta rezerwacji

 Dokument w formie papierowej lub elektronicznej (w tym również w formie formularza zgłoszeniowego dostępnego w ramach Platformy), który po wypełnieniu przez Usługobiorcę
i wysyłaniu do Organizatora, umożliwia zarezerwowanie miejsc dla Uczestników na Szkoleniu.

 

Umowa o Szkolenie

 Umowa zawierana pomiędzy Organizatorem a Usługobiorcą w momencie opłacenia Szkolenia po przesłaniu Organizatorowi prawidłowo wypełnionej Karty rezerwacji, uprawniająca do udziału Uczestnika w Szkoleniu w wybranym terminie.

 

Umowa o korzystanie z Serwisu

 Umowa o świadczenie przez Organizatora usługi drogą elektroniczną w postaci dostępu dla Usługobiorcy i Uczestnika do Serwisu i materiałów szkoleniowych zamieszczonych przez Organizatora w Serwisie.

 

Urządzenie

 Urządzenie elektroniczne typu komputer, laptop, tablet, smartfon itp., posiadające dostęp do sieci Internet oraz spełniające wymagania techniczne określone w Regulaminie.

 

Regulamin

 Niniejszy regulamin określający szczegółowe warunki świadczenia przez Organizatora usług na podstawie Umowy o Szkolenie, w tym usług świadczonych drogą elektroniczną, w tym w szczególności prawa i obowiązki Organizatora, Usługobiorcy i Uczestnika.

 

Konsument

 Konsument Usługobiorca będący konsumentem w rozumieniu art. 22(1) Kodeksu cywilnego.

 

Siła Wyższa

 Każde zdarzenie, którego nie da się przewidzieć w chwili zawarcia Umowy o Szkolenie, ani im zapobiec i na które żadna ze stron nie ma wpływu, w tym stany wojny, strajki, klęski żywiołowe, choroby i zagrożenia epidemiologiczne, konieczność przebywania na kwarantannie lub w izolacji w związku z pandemią COVID-19, ograniczenia wprowadzane przez władze w związku z pandemią COVID-19 itp., mające wpływ na niewykonanie lub

nienależyte wykonanie Umowy o Szkolenie.

 

§ 2

Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy Regulamin określa:
    1. rodzaje i zakres usług świadczonych przez Organizatora, w tym usług w ramach Umowy o Szkolenie;
    2. warunki świadczenia usług, w tym usług świadczonych drogą elektroniczną, a także wymagania techniczne niezbędne do korzystania z usług Organizatora, oraz zakaz dostarczania przez Usługobiorcę i Uczestnika treści o charakterze bezprawnym;
    3. warunki zawierania i rozwiązywania Umowy o Szkolenie, umów o świadczenie usług drogą elektroniczną, w tym Umowy o korzystanie z Serwisu;
    4. tryb postępowania
  2. Regulamin udostępniany jest Usługobiorcom i Uczestnikom nieodpłatnie w ramach Platformy i Serwisu.
  3. Organizator oraz Usługobiorca i Uczestnik zobowiązani są do przestrzegania postanowień Regulaminu.
  4. Informacje o Szkoleniach, w tym program, forma, terminy zajęć, ilość dostępnych miejsc oraz koszt, podawane są na Platformie.

 

§ 3

Umowa o Szkolenie

  1. W celu zawarcia Umowy o Szkolenie pomiędzy Usługobiorcą a Organizatorem należy nie później niż na 3 dni przed terminem Szkolenia:
    1. wypełnić prawidłowo Kartę rezerwacji, wskazując Szkolenie, którego dotyczy zgłoszenie Uczestnika, dane osoby kontaktowej, dane zgłaszanego Uczestnika lub Uczestników, a także zaakceptować postanowienia Regulaminu;
    2. wysłać prawidłowo wypełnioną Kartę rezerwacji faxem na numer 22 37 63 033 lub wysłać skan prawidłowo wypełnionej Karty rezerwacji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail szkoleniaotwarte@houseofskills.pl lub listem poleconym na adres Organizatora lub przesłać zgłoszenie po wypełnieniu Karty rezerwacji w formie formularza zgłoszeniowego w ramach Platformy;
    3. wpłacić zaliczkę w wysokości 10% opłaty za Kurs lub całość opłaty za Szkołę, lub co najmniej pierwszą ratę za Szkołę (w przypadku rozłożenia płatności za Szkołę na raty), na rachunek bankowy Organizatora o numerze 83 1140 1010 0000 5898 8400 1001, prowadzony przez mBank S.A. lub za pomocą systemu płatności online Tpay, obsługiwanego przez Krajowy Integrator Płatności S.A.
  2. Przesłanie Organizatorowi wypełnionej Karty rezerwacji przez Usługobiorcę jest równoznaczne z wyrażeniem przez niego woli związania się Umową o Szkolenie na odległość. W takim przypadku Organizator prześle Usługobiorcy istotne informacje
    o głównych cechach Szkolenia, swoich danych identyfikujących (w szczególności nazwie, danych rejestrowych, adresie i adresie poczty elektronicznej do kontaktu i do składania reklamacji, koszcie Szkolenia, sposobie i terminie zapłaty). W przypadku braku możliwości uczestnictwa Uczestnika w Szkoleniu w terminie wskazanym w Karcie rezerwacji, Organizator poinformuje o tym Usługobiorcę.
  3. Umowa o Szkolenie zawarta zostaje w momencie przesłania przez Organizatora Usługobiorcy potwierdzenia jej zawarcia. Potwierdzenie zawarcia Umowy o Szkolenie przesyłane jest po zaksięgowaniu płatności, o której mowa w 1 lit c) niniejszego paragrafu, na rachunku bankowym Organizatora. W przypadku wpłaty płatności przez Usługobiorcę pomimo poinformowania go o braku możliwości uczestnictwa w Szkoleniu, Organizator zwróci Usługobiorcy wpłaconą kwotę na rachunek bankowy, z którego nastąpiła płatność. Organizator zwróci Usługobiorcy wpłaconą kwotę również w przypadku gdy przed zaksięgowaniem wpłaconej przez Usługobiorcę zaliczki na rachunku bankowym Organizatora ilość miejsc na danym Szkoleniu zostanie wyczerpana. W takim przypadku Organizator niezwłocznie poinformuje Usługobiorcę o niezawarciu Umowy o Szkolenie.
  4. Organizator nie później niż w terminie 3 dni przed terminem rozpoczęcia Szkolenia prześle do Usługobiorcy na podany przez niego adres poczty elektronicznej dodatkowe potwierdzenie udziału w Szkoleniu wraz z informacjami organizacyjnymi dotyczącymi Szkolenia.
  5. W terminie 7 dni od daty wysłania przez Usługobiorcę za pośrednictwem poczty elektronicznej wiadomości, o której mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu, Usługobiorca zobowiązany jest wpłacić na rachunek bankowy wskazany w 1 lit c) niniejszego paragrafu pozostałą część opłaty za Szkołę. W przypadku rozłożenia płatności za Szkołę na raty, zapłata następować będzie w terminie płatności poszczególnych rat.
  6. Opłata za Szkolenie obejmuje udział w Szkoleniu, zestaw materiałów szkoleniowych, obiad oraz kawę (w przypadku Szkoleń stacjonarnych), a także certyfikat ukończenia Szkolenia, o ile Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu. Opłata za Szkolenie nie obejmuje zapewnienia Uczestnikowi dojazdu na Szkolenie ani zakwaterowania Uczestnika w czasie trwania Szkolenia.
  7. Konsument zawierający Umowę o Szkolenie w okresie nie dłuższym niż 14 dni przed terminem Szkolenia, w celu skorzystania ze Szkolenia, niezwłocznie po zawarciu Umowy o Szkolenie, jednak nie później niż przed rozpoczęciem Szkolenia, powinien wyrazić
    w sposób wyraźny zgodę na odbycie Szkolenia przed upływem terminu na odstąpienie od Umowy o Szkolenie. Wyrażenie zgody może nastąpić poprzez zaznaczenie odpowiedniego oświadczenia na Karcie rezerwacji lub przekazanie Organizatorowi podpisanego oświadczenia przed rozpoczęciem Wyrażenie powyższej zgody skutkuje utratą przez Konsumenta prawa odstąpienia od Umowy o Szkolenie w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Brak wyrażenia powyższej zgody skutkować będzie brakiem możliwości uczestnictwa Konsumenta w Szkoleniu, którego termin przypada w ciągu 14 dni od zawarcia Umowy o Szkolenie, i przepisaniem Konsumenta na najbliższy termin Szkolenia przypadający po upływie 14 dni od dnia zawarcia powyższej umowy. O nowym terminie Szkolenia Konsument zostanie poinformowany niezwłocznie. W takim przypadku odpowiednie zastosowanie mają postanowienia § 4 ust. 1 zdanie 4-6 niniejszego paragrafu.

 

§ 3A

Umowa o korzystanie z Platformy

  1. W przypadku wypełnienia przez Usługobiorcę Karty rezerwacji w ramach Platformy i zaznaczenia przez Usługobiorcę chęci założenia konta w ramach Platformy, z momentem przesłania wypełnionej Karty rezerwacji do Organizatora zakładane jest konto Usługobiorcy w ramach Platformy, dzięki czemu po zalogowaniu się na konto przez Usługobiorcę, możliwe będzie zawarcie kolejnych Umów o Szkolenie bez konieczności ponownego wypełniania wszystkich danych w Karcie Usługobiorca zobowiązany jest do zachowania w poufności loginu i hasła umożliwiającego logowanie się do konta w ramach Platformy. Płatność za usługi oferowane w ramach Platformy może zostać dokonana przelewem na rachunek bankowy Organizatora lub za pośrednictwem systemu płatności online Tpay.
  2. Umowa o korzystanie z Platformy zawierana jest na czas nieokreślony.
  3. Logowanie do konta w ramach Platformy odbywa się poprzez podanie adresu e-mail Usługobiorcy podanego Organizatorowi przez Usługobiorcę przy zawieraniu Umowy o Szkolenie i prawidłowego hasła podanego Usługobiorcy przez Organizatora po wyrażeniu przez Usługobiorcę chęci założenia konta w ramach Platformy.
  4. Usługobiorcy posiadającemu konto w ramach Platformy Organizator umożliwia po zalogowaniu się na konto w ramach Platformy zawieranie Umów o Szkolenia bez konieczności ponownego wypełnienia Karty rezerwacji wszystkimi danymi Usługobiorcy. W takim przypadku dane Usługobiorcy podane przy poprzednim wypełnieniu Karty rezerwacji zostają automatycznie wpisane do Karty rezerwacji. Usługobiorca może powyższe dane edytować przed wysłaniem Karty rezerwacji do
  5. Postanowienia 3B ust. 5-8 Regulaminu stosuje się odpowiednio, przy czym wyłącza się stosowanie § 3B ust. 6 pkt 2) Regulaminu.
  6. W celu przypomnienia hasła do konta w ramach Platformy Usługobiorca powinien zwrócić się do Organizatora, który po weryfikacji danych Usługobiorcy prześle Usługobiorcy hasło do konta w ramach

 

§ 3B

Umowa o korzystanie z Serwisu

 

  1. Z momentem zawarcia Umowy o Szkolenie dotyczącej Szkoły Coachingu Usługobiorca zawiera z Organizatorem również Umowę o korzystanie z Serwisu, na podstawie której Organizator przez okres 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia pierwszych zajęć w ramach Szkoły Coachingu umożliwia Uczestnikowi korzystanie z Serwisu i materiałów szkoleniowych zamieszczonych w Serwisie. Korzystanie z Serwisu w powyższym terminie odbywa się w ramach opłaty za Szkołę Coachingu.
  2. W celu umożliwienia Uczestnikowi korzystania z Serwisu, Organizator prześle na adres poczty elektronicznej Usługobiorcy wskazany przy zawieraniu Umowy o Szkolenie login i hasło umożliwiające zalogowanie się do konta w Serwisie. Przy pierwszym logowaniu się do konta przez Usługobiorcę konieczne jest wyrażenie zgody na warunki Regulaminu, polityki prywatności i treść pozostałych klauzul, wyświetlonych przy pierwszym logowaniu. Brak wyrażenia powyższej zgody uniemożliwia korzystanie z Serwisu.
  3. Logowanie do konta w ramach Serwisu odbywa się poprzez podanie adresu e-mail Uczestnika podanego przez Usługobiorcę przy zawieraniu Umowy o Szkolenie i wpisaniu prawidłowego hasła, przesłanego Usługobiorcy przez Organizatora. Usługobiorca zobowiązany jest do zachowania danych do logowania do konta w poufności, w tym do nieujawniania ich osobom trzecim.
  4. W momencie zawarcia Umowy o korzystanie z Serwisu Organizator zobowiązuje się do udostępniania w Serwisie Uczestnikowi wskazanemu przez Usługobiorcę na Karcie rezerwacji materiałów szkoleniowych dotyczących kursu w ramach Szkoły Coachingu, którego dotyczy Umowa o Szkolenie, a także do umożliwienia Uczestnikowi dostępu do odpłatnych funkcjonalności Usługobiorca i Uczestnik zobowiązani są do przestrzegania postanowień Regulaminu.
  5. Usługobiorca zawierając Umowę o korzystanie z Serwisu zobowiązuje się do korzystania z Serwisu zgodnie z jego przeznaczeniem oraz do przestrzegania postanowień Usługobiorca zawierając Umowę o korzystanie z Serwisu zobowiązuje się, że zarówno Usługobiorca, jak i Uczestnicy wskazani na Karcie rezerwacji, korzystać z Serwisu będą zgodnie z jego przeznaczeniem oraz przestrzegać będą postanowień Regulaminu. Zakazane jest dostarczanie przez Usługobiorcę i Uczestników treści o charakterze bezprawnym, w tym w szczególności udostępnianie w ramach Serwisu treści naruszających powszechnie obowiązujące przepisy prawa, zasady współżycia społecznego lub naruszające prawa osób trzecich.
  6. Umowa o korzystanie z Serwisu rozwiązuje się:
    1. na skutek decyzji Usługobiorcy lub Użytkownika o usunięciu konta z Serwisu wyrażonej w formie wiadomości elektronicznej przesłanej na adres poczty elektronicznej Organizatora, lub
    2. z upływem 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia pierwszych zajęć w ramach Szkoły Coachingu, jeżeli w tym czasie nie zawarto kolejnej Umowy o Szkolenie dotyczącej Szkoły Coachingu lub odrębnej Umowy o korzystanie z Serwisu; Z momentem rozwiązania Umowy o korzystanie z Serwisu usuwane jest konto Uczestnika
      w ramach Serwisu, w tym osoba ta traci dostęp do wszystkich materiałów udostępnianych w ramach
  7. Organizator uprawniony jest do usunięcia konta w ramach Serwisu (co powoduje natychmiastowe rozwiązanie Umowy o korzystanie z Serwisu) w przypadku ustalenia, że Usługobiorca lub Uczestnik korzystają z Serwisu w sposób niedozwolony, w tym w szczególności naruszają powszechnie obowiązujące przepisy prawa, zasady współżycia społecznego, istotne postanowienia Regulaminu lub prawa Organizatora lub osób trzecich. W takim przypadku w najszerszym dopuszczalnym przez prawo zakresie Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody Usługobiorcy i Uczestnika wynikające z usunięcia konta w Serwisie, w tym utraty dostępu do danych i treści zapisanych w ramach konta.
  8. Prawo do konta w ramach Serwisu jest Usługobiorca ani Uczestnik nie są uprawnieni do udostępniania konta, w tym zawartości konta (w szczególności materiałów szkoleniowych) jakiejkolwiek osobie trzeciej bez względu na podstawę prawną.
  9. W przypadku chęci Usługobiorcy korzystania z Serwisu po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, konieczne jest zawarcie odrębnej Umowy o korzystanie z Serwisu z Organizatorem i uiszczenie opłaty za dostęp do Serwisu według aktualnie obowiązującego W takim przypadku Umowa o korzystanie z Serwisu zawierana jest na czas określony wynikający z cennika.

 

§ 4

Odstąpienie, rezygnacja ze Szkolenia

 

  1. W terminie do pięciu dni przed terminem Szkolenia Organizatorowi przysługuje prawo odstąpienia od Umowy o Szkolenie w przypadku gdy nie zbierze się minimalna ilość Uczestników konieczna do przeprowadzenia Szkolenia. Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy o Szkolenie Organizator składa za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres poczty elektronicznej Usługobiorcy wskazany w Karcie rezerwacji. Wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od Umowy o Szkolenie Organizator może zaproponować Usługobiorcy skorzystanie ze Szkolenia w innym terminie. W przypadku potwierdzenia przez Usługobiorcę woli uczestnictwa w zaproponowanym terminie Szkolenia w formie elektronicznej, pomiędzy Usługobiorcą a Organizatorem zawarta zostaje nowa Umowa  o Szkolenie na warunkach poprzedniej Umowy o Szkolenie, z uwzględnieniem zmian wynikających z propozycji Organizatora. Postanowienia niniejszego paragrafu stosuje się odpowiednio do nowej Umowy o Szkolenie. Brak propozycji skorzystania ze Szkolenia
    w nowym terminie lub niepotwierdzenie woli uczestnictwa w Szkoleniu w nowym terminie w terminie 3 dni od dnia jej przesłania do Usługobiorcy obliguje Organizatora do zwrotu Usługobiorcy wpłaconych przez niego kwot, w terminie 7 dni od dnia złożenia oświadczenia  o odstąpieniu.
  2. Konsument, który nie wyraził zgody, o której mowa w § 3 ust. 7 Regulaminu, ma prawo do odstąpienia od Umowy o Szkolenie bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów w terminie 14 dni od dnia zawarcia powyższej umowy. W celu odstąpienia od Umowy o Szkolenie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, należy wysłać Organizatorowi oświadczenie o odstąpieniu od Umowy o Szkolenie. Oświadczenie może być wysłane  w szczególności w formie elektronicznej, w sposób wskazany w § 7 ust. 1 lit b) Regulaminu. Organizator każdorazowo przesyłać będzie Konsumentowi na adres poczty elektronicznej Konsumenta podany w Karcie rezerwacji wzór oświadczenia o odstąpieniu. Do zachowania terminu do odstąpienia wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
  3. Po otrzymaniu przez Organizatora oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu o Umowy o Szkolenie, Organizator niezwłocznie przesyła Konsumentowi potwierdzenie otrzymania oświadczenia na adres poczty elektronicznej Konsumenta podany w Karcie rezerwacji oraz w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia Konsumenta zwraca mu dokonaną opłatę na rachunek bankowy Konsumenta, z którego dokonano opłaty lub w przypadku płatności przez Tpay, zwrot może być zrealizowany za pośrednictwem tego samego systemu płatności, zgodnie z regulaminem operatora.
  4. W przypadku rezygnacji ze Szkolenia przez Konsumenta po upływie terminu wskazanego
    w § 3 ust. 7 Regulaminu, a przed rozpoczęciem Szkolenia, Organizator zwraca Konsumentowi uiszczone przez niego opłaty. W przypadku rezygnacji ze Szkolenia przez Konsumenta w trakcie Szkolenia, Organizator zwraca Konsumentowi uiszczone opłaty pomniejszone o koszt Szkolenia w zrealizowanej przez Organizatora części do momentu odstąpienia.
  5. W przypadku rezygnacji ze Szkolenia przez Usługobiorcę niebędącego Konsumentem, przed rozpoczęciem Szkolenia, zaliczka, o której mowa w § 3 ust. 1 lit c) Regulaminu, nie podlega zwrotowi. Jeżeli w wyniku rezygnacji z udziału w Szkoleniu nie zostanie osiągnięta minimalna liczba Uczestników niezbędna do organizacji Szkolenia, Usługobiorca nie będący Konsumentem rezygnujący ze Szkolenia zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Organizatora kary umownej w wysokości 50% pełnej opłaty za Szkolenie. Jeżeli rezygnacja ze Szkolenia następuje później niż na 2 dni przed terminem Szkolenia, Usługobiorca nie będący Konsumentem zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Organizatora kary umownej w wysokości pełnej opłaty za
  6. Zwrot środków (jeśli przysługuje) nastąpi przelewem na rachunek bankowy lub – jeśli płatność została dokonana za pośrednictwem systemu płatności online Tpay – w sposób zgodny z regulaminem operatora Tpay.

 

§ 5

Opłaty

  1. Informacje o wysokości opłat za Szkolenia dostępne są pod adresem strony internetowej https://www.houseofskills.pl i jej subdomenach.
  2. Wszelkich opłat związanych z Umową o korzystanie ze Szkolenia dokonywać należy na rachunek bankowy Organizatora o numerze 83 1140 1010 0000 5898 8400 1001, prowadzony przez mBank S.A. lub za pomocą systemu płatności online Tpay.
  3. Organizator może rozłożyć płatność opłaty za Szkołę na maksymalnie 3 (trzy) Usługobiorca powinien poinformować Organizatora o woli rozłożenia płatności na raty najpóźniej w chwili składania Karty rezerwacji. Organizator uprawniony jest do odmowy rozłożenia płatności na raty.
  4. W przypadku wyrażenia przez Organizatora zgody na rozłożenie opłaty za Szkołę na raty, Organizator poinformuje Usługobiorcę o wyrażeniu zgody pocztą elektroniczną, na adres mailowy wskazany w Karcie rezerwacji, w terminie nie dłuższym niż 3 dni od dnia, w którym Usługobiorca wyraził wolę rozłożenia płatności opłaty za Szkołę na raty. Harmonogram spłat stanowić będzie załącznik do wiadomości o której mowa w zdaniu poprzedzającym.
  5. Opłatę uważa się za wniesioną z chwilą zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym o którym mowa w 3 ust. 1 lit c) Regulaminu lub w momencie potwierdzenia transakcji przez operatora płatności Tpay. Wyjątkowo, za zgodą Organizatora, potwierdzenie przelewu wygenerowane z systemu bankowości elektronicznej może stanowić dowód wniesienia opłaty.
  6. Uiszczenie wymagalnej opłaty za Szkolenie stanowi warunek dopuszczenia Uczestnika do udziału w Szkoleniu.
  7. Na podstawie umowy w formie pisemnej Organizator i Usługobiorcą mogą ustalić płatność za Szkolenie z dołu, po odbytym Szkoleniu. W takim przypadku termin płatności wynika z treści umowy.
  8. Faktura VAT zostanie wystawiona w terminie przewidzianym przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa i przesłana w formie elektronicznej na adres poczty elektronicznej Usługobiorcy wskazany w Karcie rezerwacji lub przekazana Usługobiorcy w trakcie W przypadku płatności dokonanych przez Tpay, faktura może być wystawiona na podstawie danych transakcyjnych przesłanych przez operatora płatności.

 

§ 6

Wymagania techniczne

  1. Wymagania techniczne Urządzenia umożliwiające zawarcie przez Usługobiorcę z Organizatorem Umowy o Szkolenie oraz udział w Szkoleniu w formie zdalnej są następujące:
    1. zainstalowana przeglądarka internetowa typu Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera (zalecana najnowsza wersja danej przeglądarki);
    2. Dostęp do sieci Internet co najmniej 1 MB/s;
    3. podłączona kamerka internetowa oraz głośniki lub słuchawki, w celu uczestnictwa
      w Szkoleniu w formie zdalnej.
  2. Usługobiorca oraz Uczestnik przyjmują do wiadomości, że jakość korzystania ze Szkoleń w formie zdalnej, uzależniona jest od jakości Urządzeń oraz przepustowości i/lub prędkości łącza internetowego, z którego korzysta Uczestnik. Zalecana minimalna prędkość łącza internetowego wynosi 1 MB/s.
  3. Uczestnik we własnym zakresie ponosi opłaty na rzecz dostawcy łącza internetowego za dostęp do Internetu, w tym za wykorzystane dane przy uczestnictwie w Szkoleniu, w formie zdalnej.
  4. Organizator zaleca na bieżąco aktualizowanie oprogramowania Urządzenia, w tym w szczególności przeglądarki internetowej i systemu operacyjnego oraz korzystanie z aktualnej wersji oprogramowania antywirusowego.
  5. W przypadku wyboru płatności online przez Tpay, Usługobiorca zobowiązany jest do korzystania z aktualnej wersji przeglądarki internetowej oraz posiadania aktywnego dostępu do Internetu w celu przeprowadzenia transakcji.

 

§ 7

Prawa i obowiązki Organizatora

  1. Z zastrzeżeniem dalszych postanowień niniejszego paragrafu, Organizator zobowiązany jest do organizacji i przeprowadzania Szkolenia pozbawionego wad, w terminach oraz zgodnie z programem udostępnianym w ramach Platformy. Organizator względem Usługobiorcy, który założył konto w ramach Platformy, zobowiązany jest również do udostępniania Platformy przez czas nieokreślony, a względem Usługobiorcy, który zawarł z Organizatorem Umowę o Szkolenie dotyczące Szkoły Coachingu także do udostępniania Serwisu wraz z materiałami szkoleniowymi przez okres 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia pierwszych zajęć w ramach Szkoły Coachingu.
  2. Organizator:
    1. oświadcza, iż posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę w zakresie świadczonych usług oraz dysponuje stosownie przeszkolonym i doświadczonym zespołem prowadzących, co umożliwia mu opracowanie programu Szkolenia i realizację Szkolenia na najwyższym poziomie,
    2. zobowiązuje się do dołożenia należytej staranności przy organizacji i realizacji Szkolenia,
    3. zobowiązuje się do przygotowania i przekazania Uczestnikom materiałów szkoleniowych niezbędnych do udziału w Szkoleniu,
    4. zobowiązuje się do zapewnienia odpowiednich warunków do przeprowadzenia Szkolenia, tj. – w zależności od charakteru Szkolenia – zapewnienia odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia Szkolenia stacjonarnego lub zapewnienia warunków technicznych do przeprowadzenia Szkolenia w formie zdalnej za pośrednictwem sieci Internet,
    5. jeżeli Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu, zobowiązuje się do wydania Uczestnikom certyfikatu ukończenia Szkolenia po odbyciu Szkolenia zgodnie z jego programem przez Uczestnika,
    6. w przypadku wystąpienia choroby lub innego zdarzenia losowego powodującego niezdolność trenera do przeprowadzenia Szkolenia podejmie starania celem zapewnienia zastępstwa trenera posiadającego kwalifikacje na tym samym poziomie co pierwotnie wyznaczony, w sposób który nie wpłynie na terminy zajęć. W przypadku gdy zapewnienie zastępstwa na zajęciach w pierwotnym terminie okaże się niemożliwe, Organizator wskaże nowy termin zajęć.
  3. Wynagrodzenie Organizatora określone w Umowie o Szkolenie obejmuje udział w Szkoleniu Uczestników wskazanych przez Usługobiorcę w ilości wskazanej w Umowie o Szkolenie, zestaw materiałów szkoleniowych oraz wydanie certyfikatu ukończenia Szkolenia po jego ukończeniu (o ile Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu).
  4. W przypadku Szkolenia w formie zdalnej, Organizator prześle Usługobiorcy na adres poczty elektronicznej podany w Umowie o Szkolenie linka (adres internetowy) umożliwiający udział w Szkoleniu oraz wszelkie dane niezbędne do uzyskania zdalnego dostępu do Szkolenia.
  5. Organizator uprawniony jest do powierzenia wykonania całości lub części zobowiązań wynikających z Umowy o Szkolenie osobom trzecim bez potrzeby uzyskiwania zgody Usługobiorcy, z zastrzeżeniem, iż za działania i zaniechania tych podmiotów Organizator odpowiada jak za własne działania i zaniechania.
  6. Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy Uczestnikowi udziału w Szkoleniu w przypadku braku uiszczenia w terminie pełnej opłaty za Szkolenie, niezależnie od wybranego sposobu płatności (przelew tradycyjny lub płatność online przez Tpay). Podstawą do udzielenia odmowy może być:
    1. brak wniesienia w terminie opłaty za Szkolenie;
    2. brak opłacenia wymagalnej raty opłaty za Szkolenie, w terminie wynikającym z harmonogramu spłat;
    3. nieobecność Uczestnika na co najmniej 3 godzinach Szkolenia w danym
  7. W przypadku gdy z przyczyn niezależnych od Organizatora przeprowadzenie Szkolenia w terminie wynikającym z Umowy o Szkolenie stanie się niemożliwe (w tym w szczególności z powodu Siły Wyższej), Organizator zaproponuje Usługobiorcy nowy termin Szkolenia drogą elektroniczną. W przypadku wystąpienia sytuacji o której mowa w ust. 7 niniejszego paragrafu, Usługobiorca ma prawo do udziału w Szkoleniu w nowym terminie lub rezygnacji z udziału w Szkoleniu, przy czym oświadczenie o rezygnacji z udziału w Szkoleniu w nowym terminie powinno zostać złożone przez Usługobiorcę Organizatorowi w terminie 7 dni od dnia poinformowania Usługobiorcę o zmianie terminu Szkolenia. W przypadku rezygnacji z udziału w Szkoleniu, wniesiona opłata zwrócona zostanie w terminie 14 dni od złożenia przez Usługobiorcę oświadczenia o rezygnacji z udziału w Szkoleniu z powodu zmiany terminu Szkolenia przez Organizatora. Oświadczenie należy złożyć w formie elektronicznej z adresu poczty elektronicznej Usługobiorcy podanego w Karcie rejestracji na adres poczty elektronicznej Organizatora. Opłata zwrócona zostanie na rachunek bankowy, z którego dokonano opłaty.
  8. Organizator uprawniony jest do czasowego uniemożliwienia dostępu do Platformy i/lub Serwisu w przypadku konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych, naprawczych czy rozwojowych, w tym w szczególności w przypadku awarii technicznej Platformy, Serwisu lub serwerów. W przypadku gdy brak dostępu do Platformy i/lub Serwisu będzie zaplanowany, Organizator poinformuje Usługobiorcę i Uczestników o terminie braku dostępu do Platformy i/lub Serwisu i o przewidywanym czasie ponownego udostępnienia Platformy i/lub Serwisu w formie wiadomości elektronicznej wysłanej na adresy poczty elektronicznej podane w procesie zakładania konta. W przypadku gdy brak dostępu do Platformy i/lub Serwisu nie będzie zaplanowany (w szczególności wynikać będzie z wystąpienia awarii), Organizator w miarę możliwości w powyższy sposób poinformuje Usługobiorcę i Uczestników o planowanym terminie ponownego udostępnienia Platformy i/lub Serwisu. W najszerszym dopuszczalnym przez prawo zakresie Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody Usługobiorcy i Uczestników wynikające z braku dostępu do Platformy i/lub Serwisu wynikające z okoliczności niezależnych od Organizatora.
  9. Organizator uprawniony jest do zablokowania dostępu do konta w ramach Platformy i/lub Serwisu w przypadku podejrzenia zagrożenia bezpieczeństwa konta, w tym w szczególności stwierdzenia próby włamania na konto. W takim przypadku Organizator może uzależnić przywrócenie dostępu do konta od zmiany hasła przez Usługobiorcę lub Uczestnika.
  10. Organizator uprawniony jest do modyfikowania Platformy i/lub Serwisu, w tym do dodawania i odejmowania funkcjonalności i materiałów, wedle swego uznania, w każdym czasie.
  11. Organizator uprawniony jest do całkowitego zakończenia udostępniania Platformy i/lub Serwisu, w tym usunięcia wszystkich kont. O zakończeniu udostępniania Platformy i/lub Serwisu Organizator poinformuje Usługobiorcę i Uczestników w formie wiadomości elektronicznej wysłanej na adresy poczty elektronicznej podane Organizatorowi, z wyprzedzeniem nie krótszym niż 1 miesiąc kalendarzowy. Z upływem terminu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, rozwiązują się umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, w tym Umowy o korzystanie z Serwisu.
  12. Organizator nie jest zobowiązany do dodawania nowych materiałów do oferty w ramach Serwisu ani ich aktualizacji.
  13. Organizator uprawniony jest do wprowadzania modyfikacji w materiałach znajdujących się w ofercie w ramach Serwisu.

 

§ 8

Uczestnictwo w Szkoleniu

  1. Szkolenie odbywa się w formie, w miejscu i w terminie wskazanym w informacji o danym Szkoleniu zamieszczonej na Platformie.
  2. Organizator uprawniony jest do niedopuszczenia Uczestników do udziału w Szkoleniu w przypadku nieuiszczenia przez Usługobiorcę wszystkich opłat należnych Organizatorowi zgodnie z Umową o Szkolenie do momentu rozpoczęcia Szkolenia. Organizator uprawniony jest również do niedopuszczenia Uczestników do udziału w Szkoleniu, jeżeli w trakcie Szkolenia jakakolwiek należność stanie się wymagalna i nie zostanie zapłacona przez Usługobiorcę.
  3. Organizator jest uprawniony do wstrzymania wydania certyfikatu Uczestnikowi, jeżeli Usługobiorca zalega z zapłatą na rzecz Organizatora jakiejkolwiek należności wynikającej z Umowy o Szkolenie, do momentu uiszczenia całości należności.
  4. W przypadku nieobecności Uczestnika na danym module szkoleniowym, Uczestnik traci możliwość wzięcia udziału w tym module szkoleniowym.
  5. W przypadku gdy Szkolenie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet warunkiem niezbędnym do udziału w Szkoleniu jest posiadanie przez Uczestnika Urządzenia spełniającego wymagania techniczne, o których mowa w § 6 Regulaminu.
  6. W przypadku gdy Szkolenie odbywa się w formie stacjonarnej, zajęcia odbywają się w siedzibie (pod adresem siedziby) Organizatora w Warszawie lub w innym miejscu wskazanym przez Organizatora. Koszt dojazdu, ewentualnego noclegu oraz wyżywienia Uczestnika pokrywa Usługobiorca lub Uczestnik
  7. W przypadku zwiększenia ryzyka epidemiologicznego, w tym nałożenia przez władze centralne lub samorządowe obostrzeń ograniczających lub uniemożliwiających przeprowadzenie Szkolenia w formie stacjonarnej, Organizator uprawniony jest do zmiany formy Szkolenia ze stacjonarnej na hybrydową (tj. częściowo stacjonarną, częściowo za pośrednictwem sieci Internet), a także na formę wyłącznie zdalną (wyłącznie za pośrednictwem sieci Internet). O zmianie formy Szkolenia Usługobiorca zostanie poinformowany przez Organizatora z odpowiednim
  8. W przypadku gdy Szkolenie odbywa się w formie stacjonarnej Usługobiorca zobowiązany jest zapewnić, że w Szkoleniu będą brać udział wyłącznie Uczestnicy, których stan zdrowia na to pozwala, w tym w szczególności u których nie występują żadne objawy powodujące ryzyko narażenia zdrowia innych uczestników i trenerów (prowadzących).
  9. Organizator uprawniony jest do niedopuszczenia Uczestnika do udziału w Szkoleniu, a także do usunięcia Uczestnika z udziału w Szkoleniu w przypadku:
    1. podejrzenia, że Uczestnik znajduje się w stanie nietrzeźwości, w tym po zażyciu środków odurzających;
    2. podejrzenia, że stan zdrowia Uczestnika stwarza ryzyko dla zdrowia Uczestnika lub innych uczestników i trenerów (prowadzących), w tym w szczególności ryzyko zakażenia wirusem SARS-COV-2;
    3. utrwalania przez Uczestnika zajęć w ramach Szkolenia na urządzeniu rejestrującym obraz i/lub dźwięk (w tym kamera, telefon, dyktafon );
    4. zachowania się Uczestnika w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego.
  10. Niedopuszczenie Uczestnika do zajęć lub usunięcie Uczestnika z zajęć z przyczyn wskazanych w ust. 9 niniejszego paragrafu, oznacza zawinioną nieobecność Uczestnika na zajęciach. W takim przypadku Usługobiorcy nie przysługuje zwrot opłaty za Szkolenie ani za część Szkolenia, w której Uczestnik nie wziął udziału.

 

§ 9

Postanowienia dotyczące Szkoły Coachingu

  1. W celu uzyskania certyfikatu ukończenia Szkoły Coachingu Uczestnik jest zobowiązany do wzięcia udziału we wszystkich zajęciach w ramach Szkoły Coachingu. Nieobecność Uczestnika podczas co najmniej 3 godzin zajęć w ramach Szkoły Coachingu traktowana jest jako nieobecność Uczestnika, uniemożliwiająca ukończenie Szkoły W takim przypadku Usługobiorca może wykupić dla Uczestnika ponowny udział w zajęciach nieodbytych przez Uczestnika według aktualnego cennika.
  2. Uczestnik Szkoły Coachingu obowiązany jest w terminie 30 dni daty zakończenia sesji mentorskiej grupowej na dostarczenie Organizatorowi 3 (trzech) nagrań sesji indywidualnych zapisanych w dowolnym formacie wideo wraz z ich transkrypcjami zapisanymi w plikach tekstowych typu Microsoft Word. W przypadku niedotrzymania terminu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, odsłuchanie nagrań przez Organizatora wymagać będzie poniesienia dodatkowej opłaty zgodnie z aktualnym cennikiem.
  3. Uczestnik uzyskuje certyfikat ukończenia Szkoły Coachingu w przypadku pozytywnej oceny przez Organizatora sesji mentorskich, o których mowa w ust. 2 niniejszego

 

§ 10

Prawa autorskie i prawa pokrewne

  1. Wszelkie treści zawarte w materiałach udostępnionych lub przekazanych Uczestnikom przez Organizatora w związku z wykonywaniem Umowy o Szkolenie oraz Umowy o korzystanie z Serwisu, mających cechy utworu w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., stanowią przedmiot przysługujących Organizatorowi autorskich praw majątkowych lub – w przypadku utworów, które Organizator używa na mocy zawartych umów licencyjnych z właścicielami autorskich praw majątkowych – podmiotom trzecim wskazanym wyraźnie w treści tych utworów.
  2. Umowa o Szkolenie ani Umowa o korzystanie z Serwisu nie przenosi na Usługobiorcę ani na Uczestników jakichkolwiek praw autorskich. Organizator udziela Usługobiorcy licencji bezterminowej niewyłącznej na korzystanie z materiałów przekazanych Uczestnikom oraz na udzielenie dalszego prawa do korzystania z takich materiałów Uczestnikom wyłącznie w ramach własnego użytku, do celów edukacyjnych podczas Szkolenia i do utrwalania wiedzy po zakończeniu Szkolenia.
  3. W zakresie określonym w 2 niniejszego paragrafu licencja upoważnia do korzystania z materiałów udostępnionych Usługobiorcy na następujących polach eksploatacji:
    1. korzystanie z materiałów wyłącznie w ramach własnego użytku;
    2. zapisanie w pamięci komputera,
    3. utrwalenie w postaci
  4. Korzystanie z materiałów, na które udzielono licencji dopuszczalne jest wyłącznie na poniższych zasadach:
    1. zabronione jest kopiowanie materiałów zarówno w całości jak i jakiejkolwiek części oraz udostępnianie ich jakimkolwiek osobom spoza grona Uczestników,
    2. zabronione jest sporządzanie opracowań, tłumaczenia oraz dokonywania jakiejkolwiek ingerencji w treść materiałów.
    3. zabronione jest wykorzystywanie fragmentów materiałów;
    4. Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do przestrzegania zakazu nagrywania zajęć dydaktycznych w ramach Szkolenia za pomocą wszelkich urządzeń audiowizualnych np. dyktafonów, mp3, telefonów, kamer, oprogramowania do przechwytywania/streamingu obrazu i dźwięku, bez zgody prowadzącego Szkolenie i Organizatora, pod groźbą usunięcia z zajęć.
  5. Określona w Umowie o Szkolenie wynagrodzenie Organizatora za Szkolenie obejmuje również wynagrodzenie za udzielenie licencji na korzystanie przez Uczestników z materiałów, w tym również z materiałów udostępnionych w ramach Serwisu, na zasadach określonych w niniejszym paragrafie.
  6. Usługobiorca ani Uczestnik nie mają prawa do realizacji usług doradczych ani szkoleniowych (osobiście ani za pośrednictwem osób trzecich), z wykorzystaniem całości czy części treści zawartych w materiałach przekazanych przez Organizatora w związku z wykonaniem Umowy o Szkolenie i Umowy o korzystanie z Serwisu. W przypadku naruszenia powyższego zakazu Usługobiorca zobowiązany będzie nieodwołalnie, bezwarunkowo, na pierwsze żądanie Organizatora do zapłaty Organizatorowi kary umownej w wysokości 000 zł (dwadzieścia pięć tysięcy złotych) za każdy stwierdzony przypadek, co nie wyklucza uprawnienia Organizatora do dochodzenia odszkodowania przewyższającego zastrzeżoną karę umowną.
  7. W przypadku realizacji Szkolenia na podstawie licencji udzielonej Organizatorowi przez firmę Blanchard Training and Development Incorporated działającą pod marką The Ken Blanchard Companies® (“Blanchard”) wszelkie prawa do Szkolenia należą do powyższej firmy, zaś Szkolenie przeprowadzone będzie na podstawie licencji przyznanej Wszelkie materiały w ramach Szkolenia udostępniane są Usługobiorcy na podstawie dalszej ograniczonej licencji. Usługobiorca zobowiązuje się, że w żadnym wypadku nie usunie informacji o prawach autorskich dołączonej do materiałów firmy Blanchard.
  8. Usługobiorca zobowiązany jest zapewnić, że Uczestnicy nie będą naruszać autorskich praw majątkowych Organizatora ani podmiotów trzecich. Za działania i zaniechania Uczestników Usługobiorca odpowiada jak za działania i zaniechania własne i ponosi nieograniczoną odpowiedzialność względem Organizatora za powstałą szkodę.

 

§ 11

Zagrożenia związane z korzystaniem z usługi świadczonej drogą elektroniczną

Organizator podejmuje wszelkie dostępne środki zgodne z aktualnym stanem wiedzy, by ograniczać ryzyka związane z korzystaniem drogą elektroniczną z usług w postaci Platformy, Serwisu, korzystania ze Szkoleń zdalnych oraz zawierania Umowy o Szkolenie. Jednakże z uwagi na specyfikę usług świadczonych drogą elektroniczną nie jest możliwe wyeliminowanie powyższych ryzyk. W związku z powyższym Organizator informuję Usługobiorcę i Uczestnika, że korzystanie
z ww. usług, wiąże się z ryzykiem typowym dla usług świadczonych drogą elektroniczną, w tym w szczególności ryzykiem poniesienia szkody przez działanie złośliwego oprogramowania, ataku hakerskiego czy działań socjotechnicznych. Usługobiorca i Uczestnik powinni korzystać z ww. usług przy użyciu Urządzenia posiadającego aktualne oprogramowanie, w tym aktualne oprogramowanie antywirusowe oraz stosować powszechne zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z sieci Internet.

 

§ 12

Poufność i zakaz zatrudniania

  1. Usługobiorca zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy warunków Umowy o Szkolenie oraz informacji handlowych i organizacyjnych uzyskiwanych od Organizatora w trakcie ustalania warunków Umowy o Szkolenie oraz w trakcie jej wykonywania.
  1. Usługobiorca zobowiązany jest do nieujawniania osobom trzecim jakichkolwiek materiałów (w tym w szczególności materiałów edukacyjnych i szkoleniowych) uzyskanych od Organizatora w ramach wykonywania Umowy o Szkolenie i Umowy o korzystanie z Serwisu, ani linków i danych umożliwiających skorzystanie ze Szkolenia za pośrednictwem sieci Internet. Usługobiorca uprawniony jest do przekazania materiałów edukacyjnych i szkoleniowych otrzymanych od Organizatora oraz linków i danych dostępowych wyłącznie Uczestnikom zgłoszonym na Szkolenie na podstawie Umowy o Szkolenie. Zabronione jest rejestrowanie obrazu i dźwięku w trakcie zajęć realizowanych w ramach Szkolenia. Usługobiorca zobowiązany jest do zobligowania Uczestników do nieujawniania jakimkolwiek osobom trzecim otrzymanych przez nich materiałów w ramach Umowy o Szkolenie, do nierejestrowania obrazu i dźwięku w trakcie zajęć, ani do nieujawniania linków i danych dostępowych do Szkolenia. Ujawnienie powyższych materiałów, linków lub danych dostępowych jakiejkolwiek osobie trzeciej przez Uczestnika uczestniczącego w Szkoleniu na podstawie Umowy o Szkolenie zawartej przez Organizatora z Usługobiorcą lub rejestrowanie obrazu lub dźwięku przez Uczestnika traktowane będzie jak naruszenie Usługobiorcy.
  2. Usługobiorca będący przedsiębiorcą zobowiązany jest do niepodejmowania współpracy w ramach działalności gospodarczej na jakiejkolwiek podstawie prawnej z którąkolwiek z osób biorących udział po stronie Organizatora w ustalaniu warunków Umowy o Szkolenie lub w jej realizacji w okresie obowiązywania Umowy o Szkolenie oraz przez okres 36 miesięcy kalendarzowych następujących po wykonaniu Umowy o Szkolenie lub rozwiązaniu (w tym wygaśnięciu) Umowy o Szkolenie (dotyczy to w szczególności pracowników Organizatora, trenerów, szkoleniowców, konsultantów współpracujących z Organizatorem przy wykonywaniu Umowy o Szkolenie, bez względu na podstawę prawną tej współpracy).
  3. W przypadku nienależytego wykonania lub niewykonania przez Usługobiorcę któregokolwiek ze zobowiązań określonych w niniejszym paragrafie, Usługobiorca nie będący Konsumentem zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Organizatora kary umownej w wysokości 50 000 zł (słownie: pięćdziesięciu tysięcy złotych) za każdy przypadek naruszenia. Organizator uprawniony jest do dochodzenia odszkodowania przewyższającego zastrzeżoną karę umowną na zasadach ogólnych.

 

§ 13

Postanowienia końcowe

  1. Organizator oświadcza, że rachunek bankowy Organizatora wskazany w 3 ust. 1 lit c) Regulaminu i na wystawianych przez Organizatora fakturach VAT przez cały okres obowiązywania Umowy o Szkolenie będzie zamieszczony w wykazie, o którym mowa w art. 96b ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
  2. Sądem właściwym miejscowo dla rozstrzygania sporów dotyczących Umowy pomiędzy Organizatorem a Usługobiorcą niebędącym Konsumentem jest sąd właściwy miejscowo dla siedziby Organizatora.
  3. Administratorem danych osobowych Usługobiorców i Uczestników jest Organizator, tj. Konsorcjum doradczo-szkoleniowe S.A. z siedzibą w Warszawie Równoległa 4a, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307055, numer identyfikacji podatkowej (NIP): 526-25-05-471, kapitał zakładowy w pełni opłacony: 818.100,00 zł.
  4. Postanowienia dotyczące ochrony danych osobowych, w tym klauzula informacyjna stanowiąca realizację przez Organizatora jako administratora danych osobowych Usługobiorcy i/lub Uczestnika obowiązku informacyjnego wynikającego z Artykułu 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, stanowią załącznik do Umowy o Szkolenie i są dostępne na stronie internetowej https://www.houseofskills.pl/pl/polityka-prywatnosci/.
  5. Nagłówki paragrafów zostały podane wyłącznie w celu zwiększenia przejrzystości tekstu i nie mogą służyć do interpretacji postanowień Umowy o Szkolenie ani
  6. Postanowienia Regulaminu mogą być zmieniane przez Organizatora w dowolnym momencie, przy czym wchodzą w życie w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia udostępnienia nowej treści Regulaminu w ramach Platformy oraz poinformowania Usługobiorców i Uczestników o zmianie treści Regulaminu w formie wiadomości elektronicznej przesłanej na adres poczty elektronicznej podany w Karcie Jeżeli zmiany w Regulaminie mają wpływ na prawa i obowiązki Usługobiorcy lub Uczestnika, Usługobiorca który nie wyraża zgody na zmiany w Regulaminie, może rozwiązać Umowę o Szkolenie w terminie 7 dni od dnia poinformowania go o zmianie Regulaminu. W przypadku gdy zmiana Regulaminu nie wpływa na obowiązki Usługobiorcy lub Uczestnika, zmiana Regulaminu wchodzi w życie natychmiast po publikacji Regulaminu w ramach Platformy.
  7. W przypadku uznania poszczególnych postanowień Regulaminu za nieważne lub nieskuteczne w sposób prawem przewidziany, pozostałe postanowienia Regulaminu pozostają ważne i skuteczne, a w miejsce nieważnego postanowienia zastosowanie ma reguła najbliższa celom nieważnego postanowienia i Regulaminu.
  8. W przypadku konieczności zgłoszenia reklamacji związanej ze Szkoleniem należy skontaktować się z Organizatorem w formie elektronicznej, poprzez wysłanie wypełnionego formularza reklamacyjnego, dostępnego pod adresem strony internetowej Formularz reklamacji a adres poczty elektronicznej ﷟HYPERLINK “mailto:office@houseofskills.pl”office@houseofskills.pl. W reklamacji należy wskazać, czego reklamacja dotyczy oraz okoliczności uzasadniające reklamację i dane umożliwiające kontakt z Usługobiorcą lub Organizator może zwrócić się do kierującej reklamację o podanie dodatkowych informacji koniecznych do rozpoznania reklamacji. Brak uzupełnienia reklamacji o powyższe dane umożliwia Organizatorowi pozostawienie jej bez rozpoznania. Reklamacje zgłoszone przez Konsumenta rozpatrywane będą w terminie 30 dni od dnia otrzymania reklamacji lub dodatkowych informacji koniecznych do jej rozpatrzenia. Brak rozpatrzenia reklamacji zgłoszonej przez Konsumenta w powyższym terminie oznacza uznanie reklamacji. Odpowiedź na reklamację przekazywana jest na adres poczty elektronicznej z którego reklamacja została wysłana. W reklamacji należy wskazać, czego reklamacja dotyczy oraz okoliczności uzasadniające reklamację i dane umożliwiające kontakt z Usługobiorcą lub Uczestnikiem. Organizator może zwrócić się do kierującej reklamację o podanie dodatkowych informacji koniecznych do rozpoznania reklamacji. Brak uzupełnienia reklamacji o powyższe dane umożliwia Organizatorowi pozostawienie jej bez rozpoznania. Reklamacje zgłoszone przez Konsumenta rozpatrywane będą w terminie 30 dni od dnia otrzymania reklamacji lub dodatkowych informacji koniecznych do jej rozpatrzenia. Brak rozpatrzenia reklamacji zgłoszonej przez Konsumenta w powyższym terminie oznacza uznanie reklamacji. Odpowiedź na reklamację przekazywana jest na adres poczty elektronicznej z którego reklamacja została wysłana.
  9. Tytuły paragrafów służą wyłącznie do zwiększenia przejrzystości tekstu Regulaminu i nie mogą służyć do interpretacji postanowień Regulaminu.
  10. Konsument ma prawo skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji
    i dochodzenia roszczeń. Zasady korzystania z tych procedur dostępne są w siedzibach
    i na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz Urzędu Konkurencji
    i Konsumentów. Konsumentowi przysługuje prawo do zwrócenia się do polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej, do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego, do powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów. Konsumentowi przysługuje również skorzystania z unijnej platformy Online Disputes Resolution (ODR) dostępnej pod adresem internetowym https://ec.europa.eu/consumers/odr/.
  11. Spory związane z Umową o Szkolenie lub Umową o korzystanie z Serwisu, powstałe między Usługobiorcą lub Uczestnikiem nie będącymi Konsumentami a Organizatorem, rozpoznawane będą przez sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Organizatora.
  12. W przypadku płatności realizowanych za pomocą systemu Tpay, Usługobiorca zobowiązany jest do zapoznania się i zaakceptowania regulaminu operatora płatności Krajowy Integrator Płatności S.A. Dostęp do aktualnego regulaminu operatora płatności możliwy jest pod adresem: https://tpay.com/pl/regulaminy.”
  13. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie zastosowanie mają powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

 

 

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2025 r.