Emocjonalny (nie)ład w pracy – Outplacement – dmucham w skrzydła – Katarzyna Wolszczak
Emocjonalny (nie)ład w pracy – DEI – miejmy postawę rzeczniczą – Mania Kostrzewska
Wdrażanie nowych osób do pracy w organizacji coraz częściej jest przemyślanym, zaplanowanym procesem. Wcale niełatwym. Najczęściej kojarzy się z formalnymi wymaganiami, które muszą zostać spełnione. Istnieje taki konstrukt – trójkąt potrzeb – przedstawiający, czego spodziewają się ludzie, np. w nowym miejscu pracy. Potrzeby materialne (narzędzia, wyposażenie stanowiska pracy) i proceduralne (np. dokumenty, zakresy odpowiedzialności) są łatwe do uwzględnienia. Jest jeszcze trzecia grupa, potrzeby psychologiczne. Ich zakres częściowo zaspokajają dwie pierwsze grupy, lecz są one znacznie rozleglejsze. Onboarding, czyli przyjęcie nowych pracowników do miejsca pracy, to znakomita okazja, aby pokazać je od strony wartości, które dana firma/instytucja sobą reprezentuje. Takie myślenie o onboardingu przedstawia moja majowa gościni w podcaście, Mania Kostrzewska, DE&I Director i Client Partner w dentsu.
Zapraszam do wysłuchania rozmowy, Łada Drozda.
O audycji
Praca to dla większości z nas bardzo istotny i czasochłonny element życia. Z tego powodu przywiązujemy dużą wagę do jakości wszystkiego, co pracy i jej konsekwencji dotyczy. Doświadczamy też różnorodnych emocji podczas pracy, przed i po niej, każdego dnia. Dlatego warto mówić o tym, jaka jest jakość naszej pracy, przyglądać się w jaki sposób czynić ją lepszą, byśmy się w niej naprawdę dobrze czuli. Takim zagadnieniom będzie poświęcony nowy podcast, a zatytułowałam go Emocjonalny (nie)ład w pracy.
Nowe odcinki są publikowane na stronie House of Skills oraz w najpopularniejszych serwisach podcastowych w połowie każdego miesiąca.